معلم خصوصی گردشگری

سرعت یادگیری برحسب استعداد

سرعت یادگیری برحسب استعداد |  الواستاد

 
در سال 1950 دستورالعملی برای یادگیری از کتاب و تجهیزات خصوصی طراحی شد که در آن تغییرات اصلاحی در ساختار آموزشی به وجود آمد. این روش برخلاف تمرینات سنگین و حل مسائل تکراری بوده و برحسب یادگیری زمانی و محرک تقویت کننده شکل می گیرد. در ابتدا برنامه ریزی مناسبی برای آموزش در نظر گرفته می شود و صفحه کلیدی برای تایید جواب صحیح که در صورت درست بودن جواب پیش می رود و در غیر، تغییری در سیستم صورت نمی پذیرد. 
این متد در حقیقت مبتنی بر آموزه های سنتی برتر می باشد، چرا که دانش آموزان ذاتا علاقمند به تشویق هستند. در سیستم مدرن تحقیقات آموزشی و تجاری مواد آموزشی برنامه ریزی با یادگیری کامپیوتر مدرن شکل می گیرد. در مرحله بعد باید برنامه ریزی را به صورت خطی و گام به گام جلو بریم. 
برنامه ریزی نکته ای بسیار حائز اهمیت بوده و باید به گونه ای شکل بگیرد که دانش آموز به دنبال جواب در کتاب بگردد و باعث تکاپو و تلاش شود و حس تحقیق و پژوهش را در او شکوفا نماید. ترغیب دانش آموزش سرعت یادگیری و مواجه با سئوالات متفاوت را افزایش می دهد که همین امر منجر به پیدا کردن راهکار جدید می شود. 
سیستم الکترونیکی ساختار پیچیده آموزش را هموار می کند، حتی اجازه مقایسه و دسته بندی اطلاعات برای دانش آموزان میسر می شود. کتاب یادگیری و برنامه ریزی متفاوت از کتاب های سنتی می باشد و براساس روش پاسخ-محرک- تدریس- اطلاعات- آموزش است و به سادگی مطالب منتقل می شود. 
تحقیقات نشان داده این متد خیلی منسجم تر و موفق تر از روش سنتی عمل می کند و باعث بارور شدن توانایی های فردی می گردد. یادگیری با برنامه ریزی سیستمی به معلمان این اجازه را داده تا زمان بیشتری را صرف تمرکز روی موارد پیچیده تر کنند. عدم تعامل بین دانش آموز و معلم به علت ساختار منفی و سئوالات تکراری و سنتی می باشد که مانع پیشرفت و خلاقیت در دانش آموزان می گردد. آموزش برحسب استعداد باعث پرورش سرعت در یادگیری می شود و اطلاعات و داده ها به صورت خودکار جا به جا می گردد.
این متد مهارت و استعداد دانش آموزان را شکوفا می کند. دنیای فناوری، امروزه همه چیز از جمله آموزش را تحت تاثیر خود قرار داده و سیستم مبتنی بر نظریه خود ماهیت یادگیری دارد. برنامه ریزی زمانیکه به صورت مفهوی و خطی پیش رود یک نظم خاص را در یادگیری پدید می آورد. مجموعه الواستاد با بهره گیری از سیستم مدرن این موقعیت را برای دانش آموزان فراهم می سازد تا در یافتن استعداد و سرعت در یادگیری زمان کوتاهی را سپری نمایند و به نتیجه مطلوب تری برسند.
 

گزینش شده توسط الواستاد
الهام السادات  سیدعلی

استاد الهام السادات سیدعلی

محل سکونت : تهران

کارشناسی ارشد / برنامه ریزی توسعه

نام درس :
گردشگری
مقطع :
مهارت فنی و حرفه ای - کاردانش
قیمت هر ساعت (تومان) :
20,000
فیلترها