تولید و فروش محصول آموزشی

360

چگونه می توانید در منزل درآمد مادام العمر داشته باشید ؟

یکی از روش های کسب درآمد از طریق کامپیوتر و اینترنت،ساخت محصولات آموزشی می باشد.شما با توجه به دانش،تخصص و رشته تحصیلی که در آن تحصیل نموده اید،می توانید به تولیدمحصولات آموزشی اعم از فیلم های آموزشی،فایل های صوتی،کتاب ها و جزوات الکترونیکی اقدام نمایید.با این کار تا زمانی که محصول آموزشی شما در فروشگاه در دسترس باشد می توانید کسب درآمد پایدار کنید.

مزایای تولید محصولات آموزشی

مدرس برای ضبط و تولید محصول آموزشی فقط یک بار وقت می گذارد و با قرار دادن آن در فروشگاه سایت،آن آموزش توسط دانشجویان به تعداد نا محدودی دانلود و خریداری می شود.
با توجه به این که تولید آموزش ها وقت زیادی نمی گیرد،مدرس می تواند با تولید هر چه بیشتر محصولات آموزشی،درآمد خود را افزایش دهد.
با انتشار هر آموزش توسط مدرس،علاوه بر کسب درآمد پایدار،امکان تبلیغات وسیع اینترنتی برای مدرس فراهم می شود تا بتواند در سایر زمینه ها آموزشی و همچنین بصورت فیزیکی اقدام به جذب هنرجو نماید .

چگونه محصولات آموزشی بسازیم؟

تولید محصولات آموزشی،یکی از متفاوت ترین و خاص ترین کسب و کارهای قرن حاضر است.شخصی می تواند در منزل و بدون هیچ وسیله خاصی با بزرگ ترین شرکت های این حوزه رقابت کند. محصولات آموزشی تنوع بسیار زیاد دارد که شاید تا کنون به آن توجه نکرده باشیم.پس نگاهی اجمالی به این محصولات می اندازیم:

1. مقالات و کتاب های الکترونیکی قابل دانلود

جزوات ،مقالات ،نمونه سوالات و کتاب های الکترونیکی معمولا حجم کمی دارند و به راحتی دانلود می شوند. حجم آنها به ندرت به یک مگا بایت می رسد و معمولا به صورت فایل پی دی اف عرضه می شوند.جزوات و کتاب های الکترونیکی ارزان ترین نوع محصوالات آموزشی هستند.
شما می توانید به راحتی جزوات و کتاب های الکترونیکی خود را در فروشگاه اینترنتی سامانه الواستاد با نام خودتان به فروش برسانید.

2.آموزش های صوتی(پادکست)

در گذشته معمولا در کشور ما از فایل های صوتی استقبال چندانی نمی شد.ولی امروزه به مدد گسترش کتاب های صوتی و پادکست های جذاب و متنوع،درخواست برای این نوع محصول زیاد شده است.برای ساخت آموزش های صوتی فقط به میکروفونی ارزانی نیاز دارید،که در بازار با قیمتی حدود 50 هزار تومان می توانید آن را تهیه کنید و برای ضبط صدا می توانید از موبایل خود استفاده کنید.تا جایی که می توانید در مکانی که صداهای اضافه وجود ندارد،اقدام به ضبط صدا نمایید.
پس از ضبط صدا می توانید با نرم افزارهای مختلفی که برای ادیت صدا موجود است،صدای خود را ادیت کنید و برای جذاب تر شدن آموزش خود به آن موسیقی ملایمی اضافه کنید.

3.آموزش های ویدیویی

اولین گام برای تولید یک فیلم آموزشی، انتخاب درس وموضوعی جدید که کمتر برای آن آموزش تولید شده است،می باشد.برای این کار ابتدا محتوای آموزشی خود را به صورت پاورپوینت درست می کنید .سپس در مکانی که در سکوت باشد،در حالی که تمام وسایلی که به هر نحوی تولید صدا و نویز می کنند مثل ساعت و... را خاموش می کنید.میکروفون را به لپ تاپ وصل می کنید.و نرم افزار کمتازیا را باز کنید و گزینه ضبط را فعال کنید( آموزش رایگان نرم افزار کمتازیا در سایت قرار دارد).فایل پاورپوینت یا محیط نرم افزاری که می خواهد آن را آموزش دهید بر روی صفحه نمایش خود قرار می دهید. سپس شروع به آموزش مبحث مورد نظر می کنیدو همان‌طور که موس را در محیط نرم افزار مربوطه برای نشان دادن یک کار، حرکت می دهید. کلیک می‌کنید، موضوع را هم توضیح می دهید. وقتی چندین ضبط را به پایان رساندم، شروع به ویراش آنها در همان نرم افزار کمتازیا می‌کنیم.

نکته آخر (فروش)

شما می توانید در خانه و با داشتن کامپیوتر و دیگر لوازم جانبی به راحتی اقدام به تولید فیلم های آموزشی نمایید.ولی مهم ترین نکته این است که چگونه محصولات آموزشی که تولید کرده ایم را به فروش برسانیم. در سایت الواستاد این امکان فراهم شده است تا تمام کسانی که محصولات آموزشی تولید می کنند،بتوانند با نام خودشان این محصولات را برای فروش در فروشگاه سامانه الواستاد قرار دهند،تا بصورت مادام العمر صاحب درآمد پایدار شوند.

بیشتر

در حال حاضر موردی برای نمایش وجود ندارد

مشاوره و راهنمایی

66370698